Traditioneel vinden in de Herfstvakantie de RTC toernooien van U15, U17 & U19 plaats. Voor U15 staat een plek in de winnaarspoule, tijdens de Korfbal Challenge, op het spel tijdens dit toernooi. De spelers van U17 en U19 kunnen zich in de kijker spelen bij de bondscoaches voor de voorselectie van Oranje.
Een Dalto gekleurd RTC Midden Nederland U15 slaagde er helaas net niet in zich te plaatsen voor de winnaarspoule. De derde plek in de poule leverde nog wel een beslissende wedstrijd op, maar deze spannende wedstrijd ging helaas verloren. RTC Midden Nederland U15 speelt zodoende op dinsdag 30 december haar toernooi in Rotterdam.
Dan toch even terug naar de dinsdag in de herfstvakantie. 5 spelers van Dalto waren actief als speler op het toernooi, 2 bij U17 en 3 bij U19. En heel veel spelers van Dalto heb ik die dag rond zien lopen. Tijdens deze gezellige en sportieve dag plaatsen Lynn en Joran zich voor de voorselectie van Oranje U17. In de andere hal speelden Tijme en Yari zich bij de voorselectie van Oranje U19.
Van harte gefeliciteerd met jullie voorselectie en succes en plezier de komende (trainings)weken.
En hoe nu verder?
Een voorselectie is heel mooi, maar de definitieve selectie halen is toch de bekende kers op de taart. Tot en met 1 december wordt er wekelijks getraind met de spelers uit de voorselectie.
Uit de brief van het KNKV:
“Tijdens de reeks contactmomenten kan het zijn dat er tussentijds spelers afvallen. Daarnaast blijft het programma een open selectie, wat betekent dat er ook spelers kunnen worden toegevoegd op basis van hun ontwikkeling en prestaties. Na afloop van deze voorselectie keren alle spelers terug naar hun eigen RTC’s, waar zij zich voorbereiden op de Talenten Challenge (voor RTC U19 op 28 en 30 december).”
“Na afloop van de Talenten Challenge (29 december) wordt de definitieve selectie van Nederland U17 bekendgemaakt. Deze groep zal zich vervolgens voorbereiden op het WK U17, dat plaatsvindt op 27 en 28 juni 2026 in Eindhoven.”
“Na afloop van de Talenten Challenge (30 december) wordt de definitieve selectie van Nederland U19 bekendgemaakt. Deze groep zal zich vervolgens voorbereiden op het EK U19, dat plaatsvindt van 3 t/m 5 april 2026”.
Ik heb mij laten vertellen dat de groep na de Korfbal Challenge bestaat uit 10 om 10 spelers/speelsters.










